Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

TARİHİ OKUL BELEDİYE BİNASI OLUYOR

Balıkesir'in Gömeç ilçesinde en eski yapılardan biri olan atıl durumdaki tarihi okul, Gömeç Belediyesinin hizmet binası olacak.

Gömeç Belediye Başkanı Naim Kocabıyık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1875 yılında inşa edildiği ve uzun yıllar "sübyan mektebi" adıyla hizmet verdiği bilinen, Kurtuluş Savaşı yıllarında ise hastane ve karargah olarak hizmet veren tarihi binanın ilçenin en önemli veren gösterişli yapılarından biri olduğunu belirtti.

Atatürk Caddesi'nde bulunan "Anıtsal Yapı" niteliğindeki binanın 1996 yılından beri atıl durumda olduğunu anlatan Kocabıyık, belediye olarak binanın restore edilerek hizmet amaçlı kullanılması konusundaki çabalarının olumlu sonuçlandığını söyledi.

Kocabıyık, binanın Balıkesir Özel İdare Müdürlüğünün desteğiyle restore edileceğine, restorasyon ihalesinin şubat ayında yapıldığına dikkati çekti.

Balıkesir Özel İdare Müdürlüğüne ait olan bina Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun 22 Aralık 1990 tarihli kararıyla "Anıtsal Yapı" olarak tescil edildi.


AA  11.04.2009

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.