Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

İSTANBUL’DA 350 ESER MÜZAYEDEYE ÇIKTI

Müzayedenin en değerli parçalarından Halil Paşa'nın 'Türk Evleri ve Sokak' konulu tablosu 460 bin liraya satıldı.

Antik A.Ş.'nin Swissotel'de gerçekleştirdiği müzayedede, Türk resim sanatına yön veren önemli isimlere ait başyapıt tablolar, Osmanlı eserleri, nadir bulunan antika ve fermanların yer aldığı toplam 350 parça eser satışa sunuldu.

Müzayedede başlangıç fiyatı 180 bin lira olan ve Halil Paşa'nın en önemli başyapıtı sayılan "Türk Evleri ve Sokak" adlı tablo, açık artırmayla 460 bin liraya alıcı buldu.

Mahmut Cüda'nın "Meyveler" adlı tablosu 200, modern sanatın öncülerinden Fahrelnissa Zeyd'in "Plaj" adlı tablosu 200, ressam Hikmet Onat'ın "Sarıyer" adlı tablosu da 165 bin liraya satıldı.

Müzayedede, 3. Osman, 3. Mustafa, 4. Mustafa, 3. Selim ve 2. Mahmut tuğralı, padişah el yazısıyla onaylı 18 ferman ve önemli hat ustalarına ait eserler ile 18. yüzyıl İngiliz yapımı enfiye kutuları, tuğralı gümüş leğen ve ibrikler, divitler, tatlı takımları ve tepsiler de satışa sunuldu.


AA  13.04.2009

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.