Anasayfam Yap | Favorilere Ekle | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ULUSLARARASI PLASTİK SANATLAR DERNEĞİNDEN ‘EPiVERON’ BELGESİ

Dernek, sahte eser-çalıntı eser konularını ele alacak.

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği, (UPSD) uzun süredir üstüne çalıştığı EPiVERON (Eser Piyasaya Verilme Onayı) belgesini hazırladı.

Dernek "EPİVERON" hakkında "Sanatçıların uzun zamandır kanayan birçok yarasına derman olabilecek nitelikte, sanatçıyı, sanat eserini elbette sanat severleri de koruma altına alabilecek, deyim yerindeyse sanat eserinin adeta pasaportu olabilecek bir belge" tanımını yaptı.

EPİVERON'u Piramid Sanat’ta 12 Ocak 2019 Cumartesi günü, 14.30-17.00 saatleri arasında kamuoyuyla paylaşacak olan dernek buluşmada, "Türk sanat ortamında birçok kereler tartışma konusu olan sahte eser, çalıntı eser, sanatçıları ve galericileri ağır şekilde mağdur eden -başta müzayede sunum fiyatları olmak üzere- her potansiyel gerginlik konularını ele almayı" hedefliyor.

Türk sanat ortamını daha çağdaş daha nitelikli bir çizgiye getirmek adına mücadele veren derneğin başkanı Uluslararası Sanat Örgütleri Dünya Başkanı Bedri Baykam, yönetim kurulu üyeleri Fazilet Kendirci, Ceylan Mutlu, Denizhan Özer, Nebahat Karyağdı, Fehim Güler ve Murat Havan.


SH  10.01.2019

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2015 SanatsalHaber.com.