Anasayfam Yap | Favorilere Ekle | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

SEÇKİN ESERLER - AYHAN TÜRKER

Türker Art, yıl sonu sergisinde Türk izlenimci sanatının günümüzdeki en önemli isimlerinden Ayhan Türker’in “Seçkin Eserler”ine ev sahipliği yapıyor.

Sergi, Türker'in kendine özgü yorumuyla resmettiği peyzaj ve natürmortların son dönem imzalı “Seçkin Eserler”inden oluşuyor. Şiirsel ve romantik bir estetikle resmettiği günümüz İstanbul'unun eskimeyen görünümlerini gerçek resim soyluluğu ile yorumlaması Türker'in sanatını farklı ve seçkin kılıyor. Natürmort eserlerinde ise estetik unsurlar ve renk-desen ışık kurgulamalarındaki ustalık dikkat çekiyor. Ayhan Türker’in eserlerindeki 'iyimser ve duygusal bakış' ifade biçimi olgunluk döneminde tuvaline ustaca yansımakta.

Geniş kesimler tarafından izlenen, uzun yıllardır önemli kuruluş ve şahıs koleksiyonlarında yer alan Ayhan Türker’in “Seçkin Eserler” sergisi 22 Aralık 2016 - 21 Ocak 2017 tarihlerinde Türker Art'ta sanatseverlerle buluşuyor.


  21.12.2016


Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yap

 

Tavsiye Et

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2015 SanatsalHaber.com.