Anasayfam Yap | Favorilere Ekle | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

KARBON GALLERY'DE “GIRLS GIRLS GIRLS” SERGİSİ

İstanbul'da çağdaş sanatın güncel örneklerini takip eden ve her kesimle buluşturan KARBON GALLERY; yeni sezonu kadın sanatçılardan oluşan “GIRLS GIRLS GIRLS” isimli sergi ile açıyor ve Ardan Özmenoğlu, Nebahat Karyağdı, Seçil Erel, Funda Alkan, Zeynep Solakoğlu, Pınar Du Pre ve Gözde Başkent’in eserlerini bir araya getiriyor.

Ardan Özmenoğlu’nun özgün baskı tekniğiyle buluşturduğu post-it notlar ile yarattığı enstalasyonları, Nebahat Karyağdı’nın zıtlıkların birlikteliğine övgü taşıyan imgeleriyle, iyi, kötü, mutluluk, kaos, özgürlük, umut ve başlangıç gibi kavramları sorguladığı eserleri, Seçil Erel’in resim, yaşam, mekan ve zaman ilişkisinde mimarinin ve varoluşun görünmeyen yanlarını, Funda Alkan’ın saten iplik ve orlon işleme ile gerçekleştirdiği çalışmaları, Zeynep Solakoğlu’nun kağıt üzerinde karışık tekniği ile yarattığı desenli, çok renkli karakterleri ve onları canlandırmak üzere kurguladığı hikayeleri, Pınar Du Pre’nin “ilerici ve modern” olarak tanımladığı ve kendi geliştirdiği tekniğe sanal ortamı "gerçek hayat" ile birleştirerek "Neo Popart" adını verdiği renkli işleri ve Gözde Başkent’in her varlığın bir düzeyde bağlantılı olduğu düşüncesinden yola çıkarak, %95'i henüz keşfedilmemiş bir evren perspektifinde insan ve insan ölçeğinde yaşamı ele alan kompozisyonları 28 Eylül’de “GIRLS GIRLS GIRLS” başlıklı sergide çağdaş sanat izleyicisi ile buluşacak.

“Girls Girls Girls” sergisi 28 Eylül – 5 Kasım tarihleri arasında Windowist Tower – Karbon Gallery’de görülebilir.

KARBON GALLERY
Çağdaş Sanat Alanı / Contemporary Art Space
Ulaşım: Windowist Tower, Eski Büyükdere Cad. No: 26, Maslak, 34467 İstanbul
Metro: Taksim -> İTÜ Ayazağa, Windowist Tower Çıkışı
Galeri Ziyaret Saatleri: 11:00 - 19:00 / Pazartesi-Cuma // 11:00 – 18.00 / Cumartesi
İletişim: + 90 212 999 3990
www.karbongallery.com
info@karbongallery.com


  24.09.2016


Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yap

 

Tavsiye Et

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2015 SanatsalHaber.com.